НОВИНИ

Феномен районних ТЦ в малих містах

Пандемія COVID-19 та повномасштабна війна в Україні, а також фактори, пов’язані із ними, надзвичайно сильно вплинули на девелопмент торгових та торгово-розважальних комплексів. Як ми бачимо, навіть заявлені регіональні проекти змушені переносити строки відкриття на більш пізній період, а діючі комплекси не спішать вводити добудовані наступні черги в експлуатацію.

м. Летичів ТЦ "Летичів"

м. Самбір ТРЦ "Атлант"

Виходячи із цього, на сьогодні спостерігаємо тренд поширення експансії національних, та міжнародних рітейлерів на малі міста та відкриття магазинів мереж у нових районних проектах.

м. Свалява ТЦ "Куротний"

м. Славута ТЦ "ВІТАмін"

Найсильніші національні гравці, як група «Фоззі Фуд», «АТБ», «Comfy», «Фокстрот», «Золотий Вік», «Алло», «Мoyo», «Promin», «Чудо Острів», «Anabel Arto», «Guilia», «Аптека 911» до яких долучаються активні та конкурентно спроможні локальні мережі такі, як «Тайстра», «Експерт», «Блиск», «Діні», «Копійочка», «Аптека DS», «IQ Pizza», «Yuki» та ін. часто повністю формують орендний пул таких нових проектів. В основному ми говоримо про торгові центри із орендною площею до 10 000 кв.м., які розташовані у малих містах із населенням до 50 тисяч чоловік, а інколи, як наприклад ТЦ «Княжий Галич» та ТЦ «Олімпія» в населених пунктах з населенням до 20 тисяч чоловік.

м. Солотвино ТЦ "Олімпія"

м. Стрий ТЦ "Стрий Сіті"

Також ми бачимо, що міжнародні рітейлери готові розглядати торгові центри даного типу для розширення своєї експансії. Компанія UKRAINIAN CONSULTING GROUP є консультантом у супроводженні багатьох угод щодо розміщення магазинів компанії LPP, а саме бренду «SINSAY» у районних проектах, де мережа знайшла свою нішу. Даний оператор має амбітні плани щодо поширення експансії саме у малі міста.

м. Галич ТЦ "Княжий Галич"

Потрібно звернути увагу, що надзвичайно велику роботу роблять і самі локальні девелопери, які активно залучають фахових спеціалістів для підвищення рівня своїх проектів: консультантів із нерухомості задля підбору та гармонійного розміщення мережевих операторів; досвідчені архітектурні бюро, які проектують зручний простір із врахуванням специфічних потреб рітейлерів та викликів сьогодення; маркетологів, які аналізують локальний ринок, потреби споживачів, і знаходять необхідні рішення задля задоволення потреб потенційних покупців.

м. Дубно ТЦ "Magic City"

м. Старокостянтинів ТЦ

Нові районні ТЦ на сьогодні мають продуманий менеджмент, лаконічний дизайн, зручну парковку, уніфіковані вітрини, затверджені стандарти роботи. Все це показує, що потреба у появі нових регіональних ТЦ/ТРЦ залишається сталою, та професійний рівень нових районних проектів постійно росте та є досить високим. На даний час попит на оренду площ в ТЦ, що розташовані в невеликих містах, перевищує пропозицію.

м. Чортків ТЦ "PLAZA"

Дані проекти із місць швидкої покупки перетворюються на комфортний простір для шопінгу та проведення часу всією родиною. Сьогодення ставить перед новими районними торговими центрами амбітні виклики, і, як ми можемо бачити, вони справляються із ними дедалі успішніше.

Компанія UKRAINIAN CONSULT GROUP, яка надає весь спектр послуг в сфері комерційної нерухомості готова сприяти в реалізації проєктів любої складності для девелоперів та рітейлерів!